INDYWIDUALNE WYCENY

Ilości hurtowej

Chcesz kupić większe ilości sprzętu?
Zapytaj o indywidualną wycenę!

Skontaktuj się!

SZYBKA WYSYŁKA

W 24 GODZINY

ZOBACZ CENY!

HRK 1 - HRK1

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 619,00 zł 619.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Opis

HRK 1 to mikroprocesorowy regulator typu PID, przystosowany do współpracy wyłącznie z nagrzewnicami elektrycznymi z zasilaniem 1~230V i 2~400V (2-fazowym). Nie należy stosować regulatora HRK do regulacji pracy silników elektrycznych, oświetlenia oraz nagrzewnic z zasilaniem 3~400V (3-fazowym). Regulator został wyposażony w funkcję automatycznej detekcji napięcia zasilania. Czas pomiędzy włączeniem i wyłączeniem nagrzewnicy jest automatycznie dostosowywany przez regulator, tak aby zapewnić utrzymanie zadanej temperatury. Regulator posiada wbudowany czujnik temperatury, ale może również współpracować z czujnikami zewnętrznymi. Wartoc temperatury powietrza może zostać ograniczona do wartości minimalnej i maksymalnej - wymaga to podłączenia 2 czujników zewnętrznych zgodnie ze schematem. HRK 1 automatycznie wykrywa podłączone czujniki i wybiera odpowiedni tryb pracy. Regulator posiada tryb pracy nocnej, pozwalający na obniżenie zadanej temperatury o 0...10°C. Funkcja ta wymaga podłączenia zewnętrznego regulatora czasowego. HRK 1 posiada detektor kąta pomiędzy fazą a zerem, w celu ochrony przed zakłóceniami RFI.

Instalacja

Zdjąć przedni panel regulatora. Jest on zamocowany na zatrzaski (otwory z boku obudowy). Regulator HRK 1 należy montować w pozycji poziomej. W przypadku współpracy jedynie z wbudowanym czujnikiem temperatury, regulator należy zamocować ok. 1,5m nad poziomem podłogi, w miejscu pozwalającym na pomiar temperatury reprezentatywnej. Należy zapewnić swobodny przepływ powietrza przez urządzenie, niezakłócony przez meble itp. W przypadku współpracy z zewnętrznymi czujnikami temperatury, regulator można zamontować w dowolnym miejscu.

Podłączenie elektryczne

Zasilanie 230-415V 50-60Hz z automatyczną detekcją napicia zasilania. Nie wrażliwy na polaryzację przy zasilaniu 400V. Podłączenie elektryczne musi zostać wykonane przez wykwalifikowanego elektryka, zgodnie z obowiązującymi przepisami krajowymi i międzynarodowymi.
UWAGA: Regulator HRK 1 należy podłączyć do źródła zasilania poprzez rozłącznik izolacyjny, o szerokości otwarcia styków przynajmniej 3mm. Wyłącznik oraz przekroje przewodow należy dobrać odpowiednio do obciążenia. Wyłącznik należy zamontować blisko urządzenia. Przed zdjęciem obudowy należy odłączyć urządzenie od źródła zasilania.

KARTA KATALOGOWA

INSTRUKCJA OBSŁUGI

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl